2022. szeptember 20.

Így telt a Bányásznap utolsó napja

A Bányász Koncert Fesztivál Fúvószenekar reggeli ébresztőjével vette kezdetét a vasárnapi program az oroszlányi Bányásznapon.

A jeles nap alkalmából délelőtt szentmisére került sor a Bányászati Múzeum színpadán, melyet Spányi Antal celebrált, majd ezután gospel hangverseny következett.

25 csapat nevezésével, szintén délelőtt vette kezdetét a múzeum területén a VIII. Bányász Ételek Főzőversenye. Az ízletes ételek a zsűrit is lenyűgözték, nehéz volt döntést hozniuk a finomabbnál finomabb főztök között. A versenyt végül a Lokálpatrióták csapata nyerte meg, második lett a Roma Önkormányzat, míg harmadik helyen a Mackó család végzett.

Az eredményhirdetés után az MVM Vértesi Erőmű Zrt. – Bányász Next Színpad szervezésében családi nap vette kezdetét. A rendezvénytéren egymást követték a kulturális szereplők. Mi muzsikus lelkek címmel népszerű magyar dalokat és slágereket adott elő a KaDarka Társulat, melyet a Silhouette Balett, az Aforce1 TSE bemutatója, valamint a Street Generation extrém sport attrakciója követett.

Kalap Jakab zenés gyermekműsorára és a Showder Klubos Trabarna előadására már zsúfolásig megtelt a helyszín. Ezután a Bányásznapi kerékpártúra eredményhirdetése következett, melyre rekordszámú, 338 nevezés érkezett. A túrát teljesítő legidősebb résztvevő, Szép Lídia, valamint a legfiatalabb bicajos, Lincmayer András emléklapot és ajándéktasakot vehetett át, majd egy női és egy férfi kerékpárt sorsoltak ki az indulók között. A szerencsés nyerteseknek – Ságiné Kincses Ágnesnek és Hermann Emőkének – Czunyiné dr. Bertalan Judit országgyűlési képviselő, Lazók Zoltán polgármester, illetve a szervező, az Oroszlányi Tekergők Kerékpáros Szakosztály nevében Torma Lajos adta át a kétkerekűt.

Az esemény három koncerttel folytatódott. Elsőként Kis Grófo, majd Vastag Csaba szórakoztatta a szépszámú közönséget, végül DJ Bóli retro partyja zárta a napot.

Forrás: oroszlany.hu